Teknik İngilizce 6. Baskı

Yazar Pamela Edis

Yayın Tarihi : 2018

Boyutlar : 16,5 x 23,5 cm

Sayfa Sayısı : 180

ISBN NO : 978-975-7463-02-3

Bu kitap, İ.T.Ü. mühendislik ve mimarlık öğrencilerinin ingilizce öğrenimlerinde kullanılmak üzere hazırlanmıştır. Kitap iki kısımdan oluşmaktadır. Birinci kısımda sadeleştirilmiş metinler kullanılarak öğrencilerin bilimsel ve teknik kelime hazinelerini zenginleştirmeleri ve bilimsel yazılardaki cümle yapılarını öğrenmeleri düşünülmüştür. ikinci kısımda, ders kitaplarından ve bilimsel dergilerden öğrencilerin ilgisini çekeceği düşüncesiyle alınan orijinal metinler bulunmaktadır.

Kullanılan kelimeler ve cümle yapıları bakımından oldukça basit görünen ilk bölümlerden hemen sonra daha zor metinlere geçilerek karmaşık cümle yapılarına yer verilmiştir. Kelimelerin seçiminde dengeli davranılmış, özellikle bilimsel yayınlarda yaygın şekilde kullanılan kelimelerin metinlerde yer almasına çalışılmıştır. ingilizce kelimelerin Türkçe karşılıkları sadece metindeki
anlamları esas alınarak verilmiştir. Öğrencilerin bilinen bir kökten türetilmiş kelimeleri tanıyabilmeleri için kelime yapısı konusunda kitaba bazı kısımlar ilave edilmiştir.

Alıştırmalar, bir yandan öğrencilere alışılmış cümle yapılarını kolaylıkla tanıma yeteneği kazandıracak, diğer yandan öğrencileri benzer cümleleri kurmaları için teşvik edecek şekilde düzenlenmiştir.

6. Baskı, 2018

Satış Fiyatı : 50 TL.