Diferansiyel Denklemler 4. Baskı

Yazar Prof. Dr. FarukGÜNGÖR

Yayın Tarihi : 2010

Sayfa Sayısı : 456

ISBN NO : 978-975-7463-17-7

Bu kitabın içeriği, ilk baskısının yapıldığı 1995 yılından beri oldukça genişlemiştir. Daha önceki baskılarda kapsanmayan, Laplace Dönüşümleri ve Denklem Sistemleri üzerine iki yeni bölüm eklenmiş, çok sayıda yazım hataları düzeltilmiş ve bazı kısımlar yeniden yazılmıştır.
Bu kitap, diferansiyel denklemler teorisi ile ilk kez karşılaşan ve standart diferansiyel denklemler kitabında kapsanabilecek konular ötesinde öğrenmek isteyen matematik, fizik ve mühendislik öğrencileri için hazırlanmıştır. Özellikle, giriş kitaplarında yer verilmeyen ancak uygulamalarda sıkça karşılaşılan ikinci mertebe lineer olmayan ve lineer değişken katsayılı denklemler için bazı çözüm yöntemleri açıklanmış, özel fonksiyonların esasını oluşturan özel tipte denklemler ayrıntılı olarak sunulmuştur.
Her bölümde, hemen her kısmın sonunda toplam sayısı 160’ı bulan öğretici nitelikte özenle seçilmiş örnek problem bulunmaktadır. Kitap, okuyucunun kendi kendisine problem çözme tekniğini geliştirmesine yardımcı olmak amacıyla sayıları 500’ü aşan (çeşitli sınav soruları ile beraber) çözülecek problem içermektedir. Bütün problemlerin yanıtları kitabın sonunda verilmiştir. Böylece okuyucu çözdüğü problemin doğruluğundan emin olacaktır.

Satış Fiyatı : 35 TL.